facebook

rss

twiter

anasayfa

Anasayfa

hakkymyzda

Hakkımızda

bazalt tasy

Bazalt Taşı

limra tasy

Limra Taşı

kayrak tasy

Kayrak Taşı

kum ve cakyl

Kum ve Çakıl

Galeri

Galerimiz

iletisim

İletişim

hakkymyzda

Firmamızdan Kum , Elenmiş Kum , İnce Kum , Sıva Kumu , Çakıl , Mil Kum Üretimi BulunmakTadır ..
Kum
: Kum ince bölünmüş kayaç ve mineral parçacıklardan oluşmuş doğal bir taneli malzemye denir. Jeologlar tarafından kullanıldığı gibi, kum parçacıkları 0.0625mm (ya da 1 / 16 mm veya 62.5 mikrometre) 2 milimetreye kadar çap aralığında. Bu aralığın büyüklüğü bir birey parçacık bir kum tanesi denir. Amerika Birleşik Devletleri'nde, kum sık büyüklüğüne göre beş alt kategoriye ayrılır: -, ince kum çok ince kum (⅛ mm çapında 1 / 16) (⅛ mm - ¼ mm), orta kum (¼ mm - ½ mm) , kum (½ mm - 1 mm) kaba ve çok kaba kum (1 mm - 2 mm). Bu ölçülerin Krumbein phi ölçekli dayalı olduğu mm büyüklükte Φ =-log tabanı 2 boyutu. Bu ölçekte, kum Φ değeri tam sayı de alt kategoriler arasında bölünmeler ile, 4 -1 arasında değişir.

Bileşenleri :kum kompozisyon yerel kaya kaynakları ve şartlarına bağlı olarak çok değişkendir. tropikal ve subtropikal kıyı ayarlarında bulunan parlak beyaz kum ve kireçtaşı aşınmış vardır.. Arkoz bir kum veya kumtaşı önemli feldispat içeriği, ayrışma ve erozyon (genellikle yakınlardaki) granitik kaya kütlesi ile elde edilir. Bazı kum manyetit, klorit, glokonit veya alçı içerir. Kumları manyetit zengin olarak volkanik bazalt ve obsidiyen elde kumları olan, siyah renkli, koyu vardır. yüksek olivin içeren bazalt (lav) türetilen kumları gibi Klorit-glokonit taşıyan kumları, genellikle yeşil renkli vardır. Birçok kumları, özellikle de derin bir sarı renk veren kum kuvars kristallerinin içinde demir safsızlıkları var, Güney Avrupa'da yaygın olarak bulundu. bazı alanlarda Kum mevduat granatların ve bazı küçük taşlar gibi diğer dirençli mineraller içerir.

Sıva Kumu TANIMI : Her türlü doğal koşullara dayanıklı, uzun ömürlü bir dış cephe kaplama malzemesidir. Su tutmaz, tüm atmosfer şartlarına ve tuz yüklü deniz havasına dayanıklıdır. Kabarmaz, dökülmez, yüzeye çok iyi yapışır, ekonomiktir.

KULLANILDIĞI YERLER
: Her türlü yüzeye (betonarme, sıva, alçı ve ahşap yüzeylere) uygulanabilen iç ve dış cephe kaplama malzemesidir. Yanıcı değildir.

SARFİYAT
: Kalın malzeme sarfiyatı m2 de 4.5 ile 5 kg arasındadır. İnce malzeme sarfiyatı 2.5 ile 3 kg arasındadır. +5 C altındaki sıcaklılarda uygulama yapılmamalıdır.

Çakıl
: Çakıl taşı ya da çakıl deniz kıyılarında ve derelerde suyun aşındırması sonucu sivrilikleri kaybolmuş, toparlak biçimindeki ufak bir taş türüdür.

Mil Kum  : Mil kum: İnce sıva yapımında, peyzaj ve bahçecilik uygulamalarında kullanılır.0mm-1mm arası ebattadır. Yoğunluğu 1500 kg/m3 3-7

Kum: Normal kum ile karıştırılarak şap uygulamalarında kullanılır.3mm-7mm arası ebattadır. Yoğunluğu 1500 kg/m3 7-15 15-30 10-40:Özel amaçlı malzemelerdir. Özellikle dranaj ve filtreleme için kullanılır.7mm-40mm arası ebattadır. Yoğunlukları 1500 kg/m3

Bazalt Taşı                         Limra Taşı                         Kayrak Taşı                         Kum ve Çakıl

* Bazalt Cilalı Plak

* Bazalt Plaka

* Bazalt Bordur

* Bazalt Küp

* Bazalt Oluk

* Bazalt Duvar Taşı

* Limra Küp Mozaik

* Limra Doğal Yassı

* Limra Mozaik

* Limra Plaka

* Limra Doğal

* Limra Çubuk

* Kayrak Taşı

* Füme Kayrak Taşı

* Siyah Kayrak Taşı

* Beyaz Kayrak Taşı

* Sarı Kayrak Taşı

* Kayrak Taşı Temini Yapılır.

* Kum

* Elekli Kum

* Mil Kum

* Çakıl
 

markatescil 2011 www.baysanmadencilik.com  Bütün hakları saklıdır.

info@baysanmadencilik.com

www.webtassarim.com